Naujienos

2014 Lietuvos baidarių slalomo čempionatas | 2014.03.05

Paskutinį balandžio savaitgalį tradiciškai Grigiškėse Vokės upėje vyko Lietuvos baidarių slalomo čempionatas.Gerai suorganizuotas čempionatas-didelis varžybų vyr. teisėjo  E. Karevičiaus nuopelnas, nors prieš čempionatą ir būta nemažai problemų, ypač nerimauta, dėl mažo vandens lygio ir vis tęsiamo kanalo įrangos niokojimo. Vilniaus klubo “Regata” pastangomis trasos įranga varžyboms buvo dalinai atstatyta.Šį kartą dėl gamtosauginių reikalavimų nepavyko susitarti su Grigiškių elektrine dėl aukštesnio vandens lygio.Tai ir buvo didžiausias važybų trūkumas, nes seklumos ir išlindę akmenys ribojo trasos statymo galimybes, dėl ko kartais kentėjo brangiai kainuojantis sportininkų inventorius.

Savaitgalio puikus oras leido sportininkams siekti gerų rezultatų.Čempionate dalyvavo sportininkai iš Kauno BSK "Regesa”, Vilniaus “Regata”, Alytaus “Srauto” klubų,  Alytaus SRC” ir svečiai iš Latvijos Rygos “Ridzenes” sporto mokyklos, bei keli atstovai iš Valmieros “Straume” klubo ir VSA.Varžybos vyko visose keturiose olimpinėse klasėse, bei  moterų kanojų C-1M, ir komandinėje 3K-1 klasėse.

Kaip ir įprasta pačioje populiariausioje ir konkurencingiausioje vyrų kajakų K-1 klasėje dalyvavo 29 sportininkai iš, kurių sėkmės atveju, net 10 sportininkų realiai pretendavo į prizines vietas. Jų tarpe ir trys mūsų klubo sportininkai, tai praeitų metų Lietuvos jaunių čempionas Paulius Popiera, šio sezono lyderis Justinas Šnioka, Latvijos trenerio L.Bečers įvardintas, kaip vienas elegantiškiausių ir techniškiausių pabaltijo slalomistų ir Edvinas Petrauskas. Žinoma lyderis šioje klasėje buvo  daugkartinis Lietuvos ir Latvijos čempionas latvis Kaspars Pakers.Tačiau ši kartą intriga išliko iki paskutinių sekundžių.Sėkmingai finaliniame plaukime startavęs Justinas įsiveržė į pirmą vietą. Iš karto po jo paskutinis startavęs Kaspars laike visus įtampoje iki pat finišo sugebėdamas pagerinti 0,18 sek dalimis puikų Justino laiką. Nors šį kartą sėkmė nebuvo Justino pusėje, tačiau džiugina tai, kad K-1 klasėje Justinas-pirmasis Kauno kajakistas, užėmęs 2 iki šiol aukščiausią vietą Lietuvos čempionatuose. Geriausias kauniečių pasiekimas buvo 3vieta (2005 m. iškovojo klubo sportininkas Martynas Masys).

Rezultatai: K-1 klasėje 1.vieta- K.Pakers(VSA,Valmiera)

                             2.vieta- J.Šnioka (BSK“Regesa”Kaunas)                              

                                 3.vieta-M.Atmanavičius(“Srautas”Alytus)

                                 6.vieta.-P.Popiera(BSK“Regesa”Kaunas)

                                 7.vieta-E.Petrauskas(BSK“Regesa”Kaunas)

K-1M moterų kajakisčių klasėje lyderės pozicija išsaugojo Erika Baranauskaitė, reiktų pažymėti puikų  jaunosios mūsų klubo sportininkės Kamiles Petrauskaitės rezultatą, kuri įtikinamai kovoje dėl 2 vietos aplenkė patyrusias Rygos atstoves .

           K-1m Klasėje        1vieta-E.Baranauskaitė (Srautas”Alytus)

                                    2.vieta-K.Petrauskaitė (BSK”Regesa”Kaunas)

                                    3.vieta- J.Murzina (Ridzene”Ryga)

           C-1klasėje nugalėjo A.Lukas (“Ridzenė” Ryga)

           C-2 klasėje nugalėjo V.Keršys-R.Muliuolis( A.Srautas)

 Idomi kova vyko komandinėje 3k-1 klasėje, kur dėl pirmos vietos kovojo trys vienodo pajėgumo  komandos.2013 metu Latvijos čempionai -Kauno BSK”Regesa”komanda, 2013m. Lietuvos čempionai-Alytaus “Srauto” komanda ir jungtinė  Valmieros “Straume”, “VSA” –Vilniaus Regatos klubų lyderių komanda, kuri šiemet ir nugalėjo aplenkdama antroje vietoje likusius mūsų klubo sportininkus.

3K-1klasėje;1vieta- T.Karlivans,K.Pakers,S.Mažeikis(“Straume”,”VSA”,“Regata” )

               2vieta- J.Šnioka,E.Petrauskas,P.Popiera(“BSK”Regesa”Kaunas )

               3.vieta-V.Rasimavičius,P.Atmanavičius,M.Atmanavičius(“Srautas”Alytus)