Naujienos

2011 metų Europos kanupolo čempionato apžvalga | 2011.12.22

2011 m. rugsėjo  8-11d.d.  IX Europos kanupolo čempionatas vyko  Ispanijoje Madrido  mieste, Puerta de Hiero bazėje. Vyrų  grupėje dalyvavo-14 , moterų- 11,  vaikinų U-21  -12 , merginų  U-21 -5  šalių komandos.

Lietuvos vaikinų  kanupolo  U-21  komanda  vadovaujama   Alytaus “ASRC” trenerio K. Dambrausko  į Europos čempionatą, kaip ir į planuotus pasiruošimo turnyrus neišvyko. Ar dėl to, kad treneris pervertino savo galimybes,  ar  buvo kitos priežastys, dėl ko sutriko ir rinktinės treniruočių procesas,  pakolkas  neatsakyta.  Nes  (LBKIF)Lietuvos  baidarių ir kanojų irklavimo federacijos , baidarių slalomo  ir kanupolo komiteto posėdyje metinės ataskaitos,  situacijos analizės treneris  nepateikė. O  dabar matyt  ir nesiruošia pateikti,  nes lapkričio mėn. po įvykdytos   komiteto  reorganizacijos  K.Dambrauskas pradėjo vadovauti kanupolo komitetui. Belieka   tikėti,  kad  šis  dar atsakingesnis  darbas pavyks geriau.

Pagrindinį dėmesį skirsime vaikinų iki 21 metų (U-21) turnyro apžvalgai, kur  Lietuva  galėjo  turėti  nebloga, bent jau stipresnę, negu turėjo du paskutiniuosius  čempionatus komandą .

Pradiniame etape 12 komandų buvo paskirstytos į du pogrupius po 6 komandas.(Žr. rezultatu lentele).Pagal užimtas vietas A1 ir A4 (A pogrupio  pirma ir ketvirta komandos) pateko į “P” pogrupį  su B2 ir B3 komandomis “Q” pogrupį  sudarė  A2,A3 ir B1,B4 vietas užėmusios  komandos.

A ir B  pogrupiuose 5 ir 6 vietas užėmusios komandos  sudarė “R” grupę  kovojančią dėl  9-12 vietų

1-8 vietas užėmusios   komandos, tai  šalys profesionaliai vystančios kanupolą Europoje ir  jų žaidimo lygis skiriasi  nuo kitu likusių.Iš šios grupės norėčiau  išskirti  Prancūzijos  ir Vokietijos komandas, kurios per didelę kanupolo klubų gausą  savo šalyse, be vargo komplektuoja komandas  kiekvienais metais  kovojančias dėl auksčiausių apdovanojimų visuose amžiaus grupėse.Po sėkmingo Vokietijos  kanupolistų pasirodymo 2009m Europos čempionate(EČ) Esene ir 2010 pasaulio cempionate (PČ),  2011metais  Madride  visoms  Vokietijos  komandoms buvo iškeltas tikslas iškovoti tik auksa. Todė vyrų ir  vaikinų U-21 grupėje užimtos II vietos, Vokietijoje  vertinamos, kaip nesekmės. Prancūzijos vyrų ir vaikinu U-21 rinktinės demonstruodamos aukštą  individualų ir  brandų komandinį žaidimą  paskutiniais metais lenkia Anglijos , Olandijos, Italijos  šalių komandas ir pagrįstai gali didžiuotis  šiemet  iškovotais čempionų  vardais.                                           Keletą paskutinių čempionatų tradiciškai stipri Lenkijos jaunimo komanda jau nestebina aukštais rezultatais Europos ir pasaulio čempionatuose.

Iš 9-12- tas vietas  užėmusių komandų  čempionato  staigmena reikia laikyti Rusijos U-21 komandą. Kuri pirmą kartą dalyvaudama  EČ užėmė aukštą  9 vietą, iveikusi stipria Danijos komandą rezultatu 5:1,nors prieš tai  pogrupyje  danams buvo  pralaimėję rezultatu  1:3

Kaip matyti iš rezultatų lenteles, nesekmės ir toliau persekioja  Airijos rinktinę, kuri  po 2007 m. EČ užimtos  aukštos  3 vietos  dabar pergyvena kartų kaitą. Airiai pagal  pogrupiuose surinktus taškus  buvo aiškus autsaideriai. Jie buvo iškovoję tik  2 taškus sužaisdami  lygiosiomis 1:1 su Rusijos komanda. Tačiau lemiamose rungtynėse  dėl  11 vietos , airiams pavyko įveikti iki tol sėkmingiau žaidusią Portugalijos komandą.

Čempionate  nedalyvavo pastovus EČ  dalyviai  Belgijos  U-21 vaikinų ir merginų komandos. Dar neteko matyti  Suomijos, Švedijos, Čekijos, Vengrijos  jaunimo  U-21 komandų, tačiau žinant  Švedijos ir  Suomijos  pastangas, tikriausiai tas momentas ne už kalnų.

Būtų  gerai, kad  Lietuvoje  mūsų sporto  “portfelių  pilotai“ padarytų išvadas iš nepavykusių 2011metų. Gaila, bet  Lietuva  nedalyvaudama EČ praktiskai  prarado galimybę dalyvauti ir 2012m pasaulio čempionate Poznanėje Lenkijoje.

U-21 rezultatus žr.

EČ rezultatai