2011 metų Europos kanupolo čempionato apžvalga | 2011.12.22
2011 m. rugsėjo 8-11d.d. IX Europos kanupolo čempionatas vyko Ispanijoje Madrido mieste, Puerta de Hiero bazėje. Vyrų grupėje dalyvavo-14 , moterų- 11, vaikinų U-21 -12 , merginų U-21 -5 šalių komandos.
Lietuvos vaikinų kanupolo U-21 komanda vadovaujama Alytaus “ASRC” trenerio K. Dambrausko į Europos čempionatą, kaip ir į planuotus pasiruošimo turnyrus neišvyko. Ar dėl to, kad treneris pervertino savo galimybes, ar buvo kitos priežastys, dėl ko sutriko ir rinktinės treniruočių procesas, pakolkas neatsakyta. Nes (LBKIF)Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos , baidarių slalomo ir kanupolo komiteto posėdyje metinės ataskaitos, situacijos analizės treneris nepateikė. O dabar matyt ir nesiruošia pateikti, nes lapkričio mėn. po įvykdytos komiteto reorganizacijos K.Dambrauskas pradėjo vadovauti kanupolo komitetui. Belieka tikėti, kad šis dar atsakingesnis darbas pavyks geriau.
Pagrindinį dėmesį skirsime vaikinų iki 21 metų (U-21) turnyro apžvalgai, kur Lietuva galėjo turėti nebloga, bent jau stipresnę, negu turėjo du paskutiniuosius čempionatus komandą .
Pradiniame etape 12 komandų buvo paskirstytos į du pogrupius po 6 komandas.(Žr. rezultatu lentele).Pagal užimtas vietas A1 ir A4 (A pogrupio pirma ir ketvirta komandos) pateko į “P” pogrupį su B2 ir B3 komandomis “Q” pogrupį sudarė A2,A3 ir B1,B4 vietas užėmusios komandos.
A ir B pogrupiuose 5 ir 6 vietas užėmusios komandos sudarė “R” grupę kovojančią dėl 9-12 vietų
1-8 vietas užėmusios komandos, tai šalys profesionaliai vystančios kanupolą Europoje ir jų žaidimo lygis skiriasi nuo kitu likusių.Iš šios grupės norėčiau išskirti Prancūzijos ir Vokietijos komandas, kurios per didelę kanupolo klubų gausą savo šalyse, be vargo komplektuoja komandas kiekvienais metais kovojančias dėl auksčiausių apdovanojimų visuose amžiaus grupėse.Po sėkmingo Vokietijos kanupolistų pasirodymo 2009m Europos čempionate(EČ) Esene ir 2010 pasaulio cempionate (PČ), 2011metais Madride visoms Vokietijos komandoms buvo iškeltas tikslas iškovoti tik auksa. Todė vyrų ir vaikinų U-21 grupėje užimtos II vietos, Vokietijoje vertinamos, kaip nesekmės. Prancūzijos vyrų ir vaikinu U-21 rinktinės demonstruodamos aukštą individualų ir brandų komandinį žaidimą paskutiniais metais lenkia Anglijos , Olandijos, Italijos šalių komandas ir pagrįstai gali didžiuotis šiemet iškovotais čempionų vardais. Keletą paskutinių čempionatų tradiciškai stipri Lenkijos jaunimo komanda jau nestebina aukštais rezultatais Europos ir pasaulio čempionatuose.
Iš 9-12- tas vietas užėmusių komandų čempionato staigmena reikia laikyti Rusijos U-21 komandą. Kuri pirmą kartą dalyvaudama EČ užėmė aukštą 9 vietą, iveikusi stipria Danijos komandą rezultatu 5:1,nors prieš tai pogrupyje danams buvo pralaimėję rezultatu 1:3
Kaip matyti iš rezultatų lenteles, nesekmės ir toliau persekioja Airijos rinktinę, kuri po 2007 m. EČ užimtos aukštos 3 vietos dabar pergyvena kartų kaitą. Airiai pagal pogrupiuose surinktus taškus buvo aiškus autsaideriai. Jie buvo iškovoję tik 2 taškus sužaisdami lygiosiomis 1:1 su Rusijos komanda. Tačiau lemiamose rungtynėse dėl 11 vietos , airiams pavyko įveikti iki tol sėkmingiau žaidusią Portugalijos komandą.
Čempionate nedalyvavo pastovus EČ dalyviai Belgijos U-21 vaikinų ir merginų komandos. Dar neteko matyti Suomijos, Švedijos, Čekijos, Vengrijos jaunimo U-21 komandų, tačiau žinant Švedijos ir Suomijos pastangas, tikriausiai tas momentas ne už kalnų.
Būtų gerai, kad Lietuvoje mūsų sporto “portfelių pilotai“ padarytų išvadas iš nepavykusių 2011metų. Gaila, bet Lietuva nedalyvaudama EČ praktiskai prarado galimybę dalyvauti ir 2012m pasaulio čempionate Poznanėje Lenkijoje.
EČ rezultatai