Naujienos

2011m. Lietuvos kanupolo čempionatas | 2011.12.10

Svarbiausias šalyje kanupolo renginys   VII-asis  Lietuvos kanupolo čempionatas  tradiciškai vyko Alytuje,  baseine ir tradiciškai gruodžio mėn.

 

Po praeitų metų  organizatorių akibrokšto, kada čempionate neleido dalyvauti mūsų klubo antrai komandai, šiemet   komplektavome vieną stipriausią  komandą. Matyt  taip elgėsi  ir kiti klubai, nes  norinčių dalyvauti komandų skaičius sumažėjo  iki   5, todėl neprireikė ir numatyto  atrankos turnyro. Čempionate dalyvavo Alytaus “SRC “  ir ”Srauto”, Traku “A.Vietos klubo”, Vilniaus “Regatos” ir Kauno “Regesa” komandos.

Mūsų komandos rezultatai stulbinančiai netikėti. Istorija pasikartojo  antrus metus iš eilės. Būdami  vieni  iš lyderių  sezono bėgyje  laimėdami visus turnyrus Lietuvoje, sėkmingas  pasirodymas  Lenkijos taurės varžybose, leido  tiketis daugiau, dejà, dejà  visą turnyrą mūsų komandą lydėjo silpnas blankus žaidimas su gausybe klaidų,  to  pasekoje , kaip ir prieš metus užimta ketvirta vieta.

Galima vardinti daug objektyvių priežasčių, tai:

Ir  LBKIF (Lietuvos baidarių ir kanoju irklavimo federacijos) kanupolo komiteto narių supratimas, kad vasaros žaidimo  kanupolo  svarbiausios v-bos  turi vykti  žiemą,  baseine, net nesilaikant  ICF (tarptautinė baidarių irklavimo  federacija)  ir Lietuvos kanupolo čempionato nuostatų , nes Alytaus  beseine aikštelė  10  metrų trumpesnė  ir  4 metrus siauresnė. Tai beveik  tas  pat kaip Lietuvos fudbolo  lygos čempionato runtynes  žaisti žiemą Kauno sporto halėje 11 prieš 11

Daugiau kaip mėnesį  neturėjome treniruočių  vandenyje su kamuoliu, nes Kaune, kaip sako valdininkai, kanupolui  nėra tinkamų baseinų, o jeigu ir būtu ,tai klubas neturėtų “tokiu pinigu”. Nes klubai neturi vienodų sąlygų su savivaldybės įkurtomis sporto mokyklomis.

Ne paskutinėje vietoje  buvo  antrus metus pasikartojančios tos pačios tesėjų “klaidelės”. Lemiamose rungtynėse suteikti  mūsų varžovams dviejų  įvarčių  pranašumą (mūsų įvartį neužskaitant, o varžovams sudarant  išimtines  sąlygas jį pelnyti)

Kaip bebūtų , bet tai ne pagrindinės nesėkmių  priežastys. Matyt neesame  tokia komanda, kaip patys galvojam, todėl tokia ir vieta. Mūsų  varžovai  Vilniuje ir Alytuje greitai tobulėja, žiemos metu turėdami puikias sąlygas treniruotis baseinuose.

Laukia sunkus darbas ar užteks   jėgų , nusiteikimo, profesionalaus požiūrio parodys  laikas.