Naujienos

Puvočiuose vyko Lietuvos jaunių baidarių ir kanojų slalomo pirmenybės | 2011.06.25

Iškart po Joninių, birželio 25 d., šeštadienį, Puvočiuose vyko jau tradiciniu tapęs Lietuvos jaunių baidarių ir kanojų slalomo čempionatas. Į čempionatą , išbandyti jėgų srauniame  Merkio upės vandenyje, susirinko dalyviai iš Lietuvos ir Latvijos. Iš viso čempionate dalyvavo 40 dalyvių, tarp kurių ir 2 kaimyninės Latvijos atstovai.

K-1 (vienviečių kajakų) klasėje  vaikinai varžėsi keturiose amžiaus grupėse. Jauniausioje vaikučių grupėje čempionu tapo kaunietis Kipras Talačka , vyresnėje vaikų grupėje – alytiškis Jurgis Kišūnas . Jaunučių grupėje čempiono laurus nuskynė vilnietis Simantas Mažeikis. Tarp visų baidarių slalomo dalyvių vaikinų, greičausias buvo kaunietis Augustas Žaltauskas, tapęs ir jaunių čempionu. Kaimynai latviai savo amžiaus grupėse laimėjo ir namo išsivežė sidabro medalius.

Merginos K-1m vienviečių kajakų klasėje varžėsi dviejose amžiaus grupėse: vaikų ir jaunių. Abiejose grupėse triumfavo kaunietės. Vaikų čempione tapo Kamilė Petrauskaitė, o jaunių – Goda Pliatkutė.

Vienviečių kanojų  C-1 klasėje  čempiono titulą laimėjo Valdas Keršys iš Alytaus.

Komandiniuose plaukimuose 3K-1 klaseje, kai trys irkluotojai plaukia vienu metu, atkakli kova vyko tarp Kauno ir bendros Alytaus -Vilniaus  komandų. Šį kartą sėkmė lydėjo alytiškius: E.Bervingą ,V.Rasimavičių ir vilnietį S.Mažeikį.

Prieš čempionatą Puvočiuose vyko kasmetinė aštuonių dienų stovykla, kurioje Lietuvos sportininkai ne tik rengėsi šiam čempionatui, bet ir smagiai leido laiką nuostabiame gamtos prieglobstyje.

Baidarių ir kanojų sportas Lietuvoje vis labiau populiarėja. Nors Lietuva lygumų šalis, bet šio sporto entuziastai treniruotėms sąlygas randa ir Lietuvoje. Draugystė su Latvijos ir Lenkijos  baidarių sporto klubais suteikia galimybę pažinti ir  šių  šalių vandens trasas.

Liepos mėnesį Lietuvos sportininkai, išbandę jėgas Lietuvos vandenyse, dalyvaus Europos jaunių ir U-23 baidarių ir kanojų slalomo čempionate, kuris įvyks Banja Lukoje (Bosnija ir Hercogovina), tuo pačiu įgis ir naujų įgūdžių treniruojantis 3 kategorijos upėje.