Naujienos

Baidarių ir kanojų slalomo varžybos Latvijoje | 2009.10.12

Spalio 10d (šeštadienį) Rygos miesto centre esančiame vandens kanale, ramiame vandenyje ,įvyko tradicinis 39-asis baidarių ir kanojų slalomo Rygos miesto čempionatas Dalyvavo sportininkai iš Ukrainos, Rusijos(Maskvos miesto), Baltarusijos, Estijos ,Lietuvos ir Latvijos. Lietuvai atstovavo Kauno baidarių slalomo klubas "Regesa",Alytaus klubas "Srautas' ir Vilniaus klubas "Regata".
Pries 20-30 metų Rygos m. čempionatas neoficialiai buvo laikomas Sovietų są…jungos baidarių slalomo čempionatu lygiame vandenyje. Tuo metu į Latviją… , kurios sportininkai buvo šios spoto šakos lyderiai, atvykdavo visi stipriausi sovietų slalomistai. Pastaraisiais metais šios varžybos vėl įgyja populiarumą…. Šeštadienį pačioje populiariausioje- vyrų K-1 klasėje, dalyvavo 38 sportininkai. Bendroje įskaitoje- Bą®-(įskaita tarp visų toje klasėje startuojančių sportininkų) pirmą… vietą… užėmė Ukrainos sportininkas Igor Cvet, antras liko Ritvars Celminš (Valmiera), trečias- Kaspars Pakers (Valmiera). Iš Lietuvos sportininkų geriausiai startavo Arūnas Tuminauskas (Alytus), užėmęs 6 vietą….
Šioje klasėje, vaikų grupėje, startavo mūsų klubo sportininkas Paulius Popiera užėmęs antrą… vietą… (Bą®-22 vieta). Jaunučių grupėje mūsų klubui atstovavavo Edvinas Petrauskas 4 vieta (Bą®-19 vieta) ir Mantvydas Pukinskas 5vieta (Bą®-21 vieta).
Moterų K-1 m klasėje bendroje įskaitoje nugalėtojomis tapo sportininkės : Viktorija Us (Ukraina)-pirma vieta, Tatjana kurganova-antra vieta, Izmailava Sevinch -trečia vieta. Mūsų klubą… šioje klasėje jaunučių grupėje atstovavo Goda Pliatkutė ir vaikų grupėje Indrė Gintautaitė. Indrė vaikų grupėje neturejo sau lygių ir užėmė 1 vietą…, bendroje įskaitoje liko 8, Goda jaunučių grupėje užėmė antrą… vietą… , bendroje įskaitoje liko 12.
Sekmadienį (spalio 11d.) visi sportininkai iš Rygos pervažiavo į Valmierą…, kur įrengta baidarių ir kanojų slalomo trasa Gaujos upėje.Čia vyko Latvijos taurės finalinio etapo varžybos. Kadangi Latvijoje visą… savaitę stipriai lijo vanduo upėje labai pakilo ir trasa tapo sudėtinga. Tai buvo maloni staigmena visiems dalyviams, o nemaloni- labai šaltas oras.
Antrą… dieną… lyderiai mažai keitėsi. Didesni pasikeitimai įvyko tarp vidutinio lygio sportininkų. Šeimininkai startuodami įprastinėje trasoje turėjo didelį pranašuma prieš svečius. K-1 klasėje išryškėjo Valmieros sportininkų pranašumas.
K-1 klasėje startavo 40 sportininkų ,bendroje įskaitoje pirmą… vietą… užėmė įspūdingai finale irklavęs Aivars Celmins (Valmiera), antrą… vietą… užėmė Kaspars Pakers (Valmiera ), trečią… vietą… - Igor Cvet (Ukraina) .
Paulius U-15 klasėje ušėmė 5 vietą…, Edvinas toje pačioje klasėje uzemė 6 vietą… ir Mantvydas- 7 vietą…. Galima pasidžiaugti nebent tuo ,kad didele konkurencija pasižyminčioje k-1 klasėje, jaunių grupėje ,tarp lietuvių geriausiai irklavo Paulius ,Edvinas ir Mantvydas. Tai rimta paraiška kovojant dėl vietos LR jaunių rinktinėje.
K-1 grupėje vėl sėkmingai startavo Indrė, savo( U-15) amžiaus grupėje užėmusi pirmą… vietą…. Goda į pusfinali nepateko , bet tarp jaunių liko antra. K-1m bendroje įskaitoje nugalėjo Viktorija Us (Ukraina), antra- Olena Us (Ukraina), trečia - Tatjana Kurganova (Ukraina).
Šiomis varžybomis 2009m baidarių ir kanojų slalomo varžybų sezoną… baigėme. Laukia sunkus darbas ruošiantis kito sezono startams.

Rezultatai: Latvijos taurės final. etapas

Rezultatai: 39 Rygos čemionatas